Vyhnite sa hádkam v manželstve – toto by ste mali vyriešiť ešte pred svadbou

Veľa párov sa hrnie do svadby bez toho, aby si vyriešili základné otázky v živote. Nepoznajú dobre svoje hodnoty, zvyky a názory. To sa potom prejaví už pri vzájomnom spolužití. Množstvo hádok, nezhôd a premýšľanie nad rozvodom. Ako sa tejto situácií vyhnúť a o čom by ste sa mali porozprávať predtým, než si poviete áno?

Vyhnite sa hádkam v manželstve – toto by ste mali vyriešiť ešte pred svadbou (Foto: unsplash.com)

Viac intimity

Partneri, ktorí spolu bývajú pred svadbou to majú potom o čosi jednoduchšie. Vedia spolunažívať, rozprávať sa a zdieľať každý jeden moment. Intimita neznamená len sexuálny život. Znamená to zdieľanie svojich pocitov, problémov a starostí. V niektorých pároch to jednoducho nefunguje a je dobré zistiť ešte pred svadbou ako ste na tom s intimitou vo vašom vzťahu.

Zvyky z domu a spolupráca

Čo je jednou z najťažších vecí vo vzťahu a spolunažívaní, sú zvyky, ktoré ste si priniesli z rodiny. Niektoré páry zvážili, že aj toto je dôvod na rozvod. Aj preto odporúčame spoločné bývanie pred svadbou. Ak je partnerka extrémne poriadkumilovná, no za muža vždy upratovala jeho mama, tak to môže byť dôvod na pravidelné hádky. Naučte sa spolupracovať pri klasických domácich prácach.

Deti a kariéra

Aké máte plány do budúcnosti? To je jedna z prvých otázok, ktoré by ste mali s partnerom vyriešiť. Inak by mohli v manželstve nastať obrovské problémy. Chcete si budovať kariéru a deti mať až neskôr alebo je vašou túžbou mať deti hneď po svadbe? Rozdiely sú aj v tom, koľko chcete mať detí a ako ich chcete vychovávať.