Brigády pre študentov, ktoré môžete robiť z domu

Pre študentov sú brigády jedinečnou príležitosťou, ako si privyrobiť počas štúdia, prípadne letných prázdnin. Pre zamestnávateľa študenti dokážu krátkodobo zastúpiť dovolenkujúcich zamestnancov na TPP. Zamestnávateľ môže uzatvoriť viacero platných zmlúv so zamestnancom. Najčastejšou formou vhodnou pre študenta je dohoda o brigádnickej práci študenta.

Pre uzavretie dohody o brigádnickej práci študenta by sa malo jednať o študenta strednej školy alebo študenta denného štúdia na vysokej škole vo veku medzi 15 až 26 rokov.

Typickým povolaním, ktoré títo mladiství zamestnanci môžu vykonávať, je dokladanie tovaru v obchodoch. S mladistvým naopak nie je možné uzatvoriť dohodu, na základe ktorej by mal vykonávať napr. prácu v sklade s vysokozdvižným vozíkom.

Z domu máte viac možností. Môžete predávať kozmetiku, písať články, alebo tvoriť web. Zamerajte sa na to, k čomu inklinujete, a čo vám je blízke. Až budete chcieť nastúpiť do skutočnej práce, prax pomôže minimálne tak ako dosiahnuté vzdelanie.